Egzaminy zawodowe i uniwersyteckie

TKT – Teaching Knowledge Test – test umiejętności zawodowych dla nauczycieli języka angielskiego. Produkt Uniwersytetu Cambridge ESOL.

BMAT – Bio-Medical Admission Test – test przygotowany przez Cambridge Assessment, wymagany od kandydatów na studia o kierunku medycyna, weterynaria i pokrewne przez instytucje takie, jak: University of Cambridge, Imperial College London, University of Oxford Medical School, Royal Veterinary College, University College London.

ELAT – The English Literature Admissions Test to egzamin przedmiotowy sprawdzający wiedzę kandydatów starających się o przyjęcie na studia o profilu literaturoznawczym i językoznawczym na Uniwersytecie Oksfordzkim.

TSA – The Thinking Skills Assessment Oxford to egzamin przedmiotowy sprawdzający wiedzę kandydatów starających się o przyjęcie na filozofię, politologię, ekonomię oraz kierunki pokrewne na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Oraz wiele innych egzaminów uniwersyteckich i zawodowych oferowanych przez najbardziej prestiżowe uniwersytety brytyjskie oraz czołowe brytyjskie instytucje zawodowe m.in.:
● Chartered Institute of Marketing (CIM)
● Association of Certified Chartered Accountants (ACCA)
● Edexcel International
● Open University
● University of London
● University of Westminster
● Heriot-Watt University
● London School of Economics

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie British Council
http://www.britishcouncil.pl, m.in.:
● szczegółowe informacje na temat ww. egzaminów;
● informację o zapisach na egzaminy i dokumenty rejestracyjne;
● specjalną ofertę dla szkół językowych i instytucji;
● statystyki zdawalności egzaminów Cambridge;
● forum dyskusyjne.